Aktuálně:


stránka se načítá...


sceleni preztrizeneho provazu

12. července 2007 v 15:43 | Andris |  magie
Kouzelník ukáže asi 1 m dlouhý provaz. Přeloží jej v polovině a v místě přeložení jej přestřihne. Oba konce sváže uzlem dohromady, svázaný provaz ukáže ještě divákům a pak jej navine na levou ruku. Kolem ruky udělá kouzelnickou hůlkou několik magických kruhů. Po odvinutí provazu diváci vidí, že uzel s provazu zmizel a provaz je opět celý jako dřív.
Vysvětlení: Stříhání a scelení provazu se může provádět mnoha způsoby. Popíšeme si jednoduchý způsob, který nevyžaduje velké zručnosti a můžeme jej s úspěchem předvést. Nejde to ovšem bez předchozí přípravy. A tak ještě před vystoupením odstřihneme z provazu určeného k popisovanému triku asi 20 cm dlouhý kousek, který sešijeme do kroužku (v velikost kroužku si upravíme podle velkosti dlaně, abychom mohli kroužek dlaní dobře krýt). Sešitý kroužek navlékneme na provaz asi 1 m dlouhý. Takto připravený provaz položíme na kouzelnický stolek. Navlečený kroužek je přibližně v jedné čtvrtině provazu.
Při předvedení uchopíme provaz levou rukou tak, aby kroužek byl v dlani dobře ukryt. Po ukázání provazu zatáhneme pravou rukou za kratší konec. Navléknutý kroužek je stále skryt v levé dlani, a tím, že táhneme za provaz, posuneme kroužek do středu provazu. Potom pravou rukou vytáhneme kroužek z levé ruky, což musí vzbudit dojem, že provaz je v polovině přeložen a smyčka, vzniklá přeložením, vyčnívá z ruky. V místě ohybu smyčky (vlastně kroužku, viz obr.) provaz přestřihneme. Tak diváci vidí čtyři konce provazu. Levá ruka vše neustále kryje a pomocí pravé ruky navážeme rozstřižený kroužek jedním uzlem na provaz. Tím jsme pro diváky vytvořili představu přestřižení a svázání provazu. Nyní je nutné zbavit se tohoto falešného uzlu.
Provaz pevně uchopíme levou rukou za jeden konec a pravou rukou jej začneme na ruku namotávat. Jakmile se dostaneme na místo, kde je navázán falešný uzel, začneme jej pravou rukou stahovat s provazu, až ho stáhneme docela a palmujeme (skrytě držíme) v sevřené ruce. K nenápadnému odložení tohoto uzlu nám dobře poslouží kouzelnická hůlka. Pravou rukou pro ni sáhneme na stolek a při tom uzle vypustíme do servanty (tajné kapsy na stole). Hůlkou pak uděláme kolem levé ruky několik magických tahů a provaz z ruky zase odvineme. Divákům ukážeme, že provaz je opět celý, případně jej dáme divákům prohlédnout.
K provedení tohoto kouzla používáme silnějšího knotového provazu nebo okenního těsnění (ucpávky). Celé kouzlo můžeme dobře provést se stuhou; má tu výhodu, že sešitý (navlečený kroužek snadno omotáme kolem stuhy, a tak jej lehce ukryjeme v ruce. Stuhu před použitím na obou koncích zastřihneme (do V), aby se netřepila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama